Konkurencja wielowalutowa zaostrza się

opublikowano: 17-10-2018, 17:40

mBank niebawem wprowadzi nową usługę – debetówkę w wieloma walutami bez kosztów. Nie jest sam na rynku.

Zobacz więcej

Andrzej Bogacz - Forum

Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF) prezesi banków – PKO BP, ING Banku Śląskiego i mBanku żalili się na nieuczciwą rywalizację z fintechami, których nie ograniczają wyśrubowane regulacje i nadzory. Jednym z uczestników debaty na temat dojrzałości cyfrowej organizowanej przez firmę doradczą Deloitte, był przedstawiciel Revoluta, twórcy karty wielowalutowej i aplikacji mobilnej, z której korzysta 3 mln osób, w tym 200 tys. Polaków. Podczas czerwcowego spotkanie w Sopocie w bitwie na słowa, bankowcy znokautowali start-upowca. Zapowiedzieli, że będą bronić biznesowego poletka. I tak też robią. Niedawno kartę wielowalutową szumnie reklamował w mediach bank Pekao. Jedną kartę do rachunku złotowego i walutowych w ofercie ma również PKO BP. Teraz podobnym rozwiązaniem chwali się mBank. Usługę wielowalutową będzie mógł włączyć każdy klient detaliczny banku posiadający kartę debetową Visa – około 60 proc. osób.

Na początek bank proponuje rachunki w euro, dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim oraz franku szwajcarskim. Uruchomienie usługi i prowadzenie rachunków walutowych jest bezpłatne. W przyszłości mBank planuje rozwijać usługę nie tylko o kolejne waluty, m.in. JPY, NOK, SEK, CZK, HUF, DKK, HRK, ale także udostępnić ją dla posiadaczy kart Mastercard.

Podczas transakcji system sam rozpozna walutę i automatycznie pobierze pieniądze z właściwego rachunku. Jeśli na rachunku walutowym nie będzie wystarczająco środków lub transakcja będzie realizowana w innej walucie, bank zaksięguje ją jako standardową operację zagraniczną. Klient mający włączoną usługę walutową skorzysta jednak w tym wypadku z niższej opłaty za przewalutowanie transakcji (3,5 proc.).
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu