Konopie przemysłowe obrodziły na śląskich polach

Karolina Zawadka
opublikowano: 25-08-2016, 22:00

Tylko w tym roku konopiami siewnymi obsiano na Śląsku obszar blisko 200 ha. Spora część upraw należy do marki Dobre Konopie.

W Polsce ruszył zbiór liści konopnych. Podobnie jak w przypadku liści herbaty, powstanie z nich susz do zaparzania. Jednak właściwości konopnej „herbatki” są nieco inne. Mysłowicka firma Dobre Konopie 22 sierpnia rozpoczęła zbiory w polskim zagłębiu konopnym, czyli na Śląsku.

Zobacz także
URODZAJ: Choć w tym sezonie posialiśmy konopie z miesięcznym opóźnieniem w porównaniu z rokiem poprzednim, rośliny te już są znacznie wyższe niż w zeszłym roku o tej samej porze — informuje Ewa Gryt, właścicielka marki Dobre Konopie.
ARC

Pracownicy firmy na polach obsianych konopiami przemysłowymi pod Mysłowicami i Gliwicami ręcznie zbierają liście tej rośliny.

— Ręcznie zebrane liście zostaną wykorzystane do najbardziej ekskluzywnych suszów konopnych. Picie naparu z konopi siewnych jest najprostszą i najtańszą formą terapii, jeśli chodzi o dostarczanie do organizmu CBD — jednego z najważniejszych kannabinoidów — mówi Ewa Gryt, właścicielka polskiej marki Dobre Konopie.

Najbardziej pracochłonny zbiór liści konopi, z których powstaniespecjalny ziołowy susz konopny o działaniu uspokajającym i relaksującym, odbędzie się tuż przed planowanym na wrzesień zbiorem właściwym, w którym najważniejsze z punktu widzenia producenta są nasiona, kwiatostany oraz łodygi na biomasę albo celulozę.

Zasuszone liście jeszcze w tym roku zostaną zapakowane i wprowadzone na rynek. W tym roku konopie na 80-hektarowym polu firmy Dobre Konopie niezwykle obrodziły. Większość ich roślin przekroczyła wysokość 4 m.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Zawadka

Polecane