Konto firmowe bez odsetek

opublikowano: 18-02-2013, 00:00

Zaledwie w dziesięciu bankach przedsiębiorcy mogąliczyć na oprocentowanie firmowego rachunku, wynika z ankiety Tax Care.

Jednak w większości jest ono bardzo niskie. Zaczyna się od 0,01 proc. w skali roku w Kredyt Banku, Pekao SA i PKO BP. Największe oprocentowanie można dostać w FM Banku (max. 6 proc.), Idea Banku (max. 5 proc.) i Alior Banku (max. 2 proc.), ale nie bezwarunkowo. Np. w FM Banku oprocentowanie w wysokości 6 proc. jest możliwe tylko dla salda mieszczącego się w przedziale od 5 do 10 tys. zł. Alior Bank daje 2 proc., ale miesięczne opłaty za konto rozpoczynają się od 200 zł. Natomiast w Idea Banku, przy założeniu, że przedsiębiorca płaci miesięcznie kartą min. 400 zł, stawki oprocentowania zaczynają się od 4 proc., przy średniomiesięcznym saldzie od 5 tys. zł rosną do 4,25 proc., a każde następne 5 tys. zł podnosi oprocentowanie o 0,25 pkt proc. max., do 5 proc. w skali roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Konto firmowe bez odsetek