Kontrakty tkwią w miejscu

opublikowano: 26-08-2021, 13:50

Kontrakty na główne indeksy amerykańskich rynków akcji zmieniają się minimalnie, bo inwestorzy czekają na to co wydarzy się podczas konferencji Jackson Hole.

Pasywność inwestorów widać było już w środę, choć minimalne wzrosty na zamknięciu pozwoliły S&P500 i Nasdaq ustanowić nowe rekordy. Przed czwartkową sesją widać, że inwestorzy nadal wyczekują na sygnały z konferencji bankierów centralnych w Jackson Hole. Na dwie godziny przez rozpoczęciem handlu kontrakty na Dow Jones i S&P500 zmieniały się o mniej niż 0,1 proc., a kontrakt na Nasdaq 100 spadał o 0,1 proc. Rentowność obligacji również zmieniała się niewiele, podobnie jak indeks dolara. Rynek mogą przynajmniej chwilowo ożywić publikowane na godzinę przed rozpoczęciem sesji dane makro. Liczba tzw. nowych bezrobotnych ma sięgnąć według prognoz 350 tys. Wzrost PKB USA w drugim kwartale ma zostać skorygowany do 6,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane