Kontrakty zapowiadają wzrosty

MD
opublikowano: 09-12-2009, 13:11

W środę prawdopodobne jest odreagowanie wtorkowej przeceny na amerykańskich rynkach akcji.

Około 13.00 czasu polskiego kontrakty na S&P500 i Nasdaq rosły o 0,5 proc., a kontrakt na Dow Jones o 0,4 proc. We wtorek indeksy zanotowały największy spadek w tym miesiącu. Miało to związek m.in. z umocnieniem dolara, co spowodowało spadki cen na rynkach surowcowo-towarowych i przełożyło się na przecenę spółek materiałowych i z segmentu energii. W środę dolar słabnie wobec koszyka sześciu walut. Drożeje ropa, dzięki czemu rosną kursy notowanych na europejskich spółkach amerykańskich koncernów naftowych, w tym największych: Exxon Mobil i Chevron. Drożeją także kwity depozytowe banków, m.in. Citigroup, Bank of America I Wells Fargo. To zasługa doniesień o planie przedłużenia programu TARP do października przyszłego roku. Taką propozycję chce przedstawić Kongresowi sekretarz skarbu Tim Geithner.

Z danych makro, przed sesją pojawi się raport o wnioskach o kredyty hipoteczne, a krótko po jej rozpoczęciu raport o zapasach hurtowych. O 16.30 podane zostaną dane o zapasach ropy i paliw.
MD


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Kontrakty zapowiadają wzrosty