Kopex utrzymał prognozę zysku

Reuters
opublikowano: 27-06-2003, 00:00

Kopex, przedsiębiorstwo specjalizujące się w budowie kopalń i produkcji wyrobów dla górnictwa i energetyki, twierdzi, że w tym roku uda mu się zrealizować prognozę zysku operacyjnego wysokości 9,8 mln zł.

— W grę wchodzą jedynie korekty dotyczące wysokości przychodów, ale ewentualne bliższe informacje będą znane pod koniec lata — mówi Rafał Rost, prezes Kopexu.

W lutym spółka podała, że zakłada na ten rok 360 mln zł sprzedaży z działalności operacyjnej. Po I kwartale miała około 40 mln zł przychodów.

Kopex nadal planuje wspólnie z BPH PBK sprzedaż ponad 10 proc. akcji Górnośląskiego Banku Gospodarczego (GBG). Grupa BPH PBK ma 71 proc. akcji tego banku. W ubiegłym roku media wyceniały wartość GBG na 400 mln zł. Sugerowały także, że inwestorem w GBG mógłby zostać Raiffeisen Bank lub hiszpański Banco Santander. Rozmowy z potencjalnym inwestorem GBG zostały jednak zerwane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu