Korea Północna zbudowała kurort narciarski

Już w czwartek w Korei Północnej nastąpi oficjalne otwarcie kurortu narciarskiego Masik Pass. Powstał w rekordowym czasie 10 miesięcy.

Kto będzie korzystał z kurortu w kraju, gdzie ok. 5 tys. ludzi, czyli zaledwie 0,02 proc. populacji umie jeździć na nartach? Z pewnością przywódca kraju, Kim Dzong Un, który jako nastolatek uwielbiał to robić kiedy chodził do szkoły w Szwajcarii.

Prawdopodobnie głównym powodem powstania kurortu jest przyznanie olimpiady zimowej w 2018 roku Korei Południowej. Korea Północna chciała pokazać, że nie jest gorsza. Podobno zaproponowała współudział w organizacji niektórych imprez olimpijskich, ale jej oferta została odrzucona.

Warunki narciarskie pojawiają się w Masik Pass w grudniu. Otwarcie nastąpi jednak 10 października, w 68 rocznicę powstanie Koreańskiej Partii Robotniczej. Kurort nie będzie jednak skończony w tym terminie. Problemem są m.in. wyciągi. Szwajcaria, Austria i Francja podobno zablokowały ich sprzedaż. Korea Północna ogłosiła, że to "naruszenie praw człowieka".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Korea Północna zbudowała kurort narciarski