Korekta trwa na rynkach

MWIE
opublikowano: 25-01-2011, 17:15

Wtorek na światowych rynkach akcji przebiega pod znakiem korekty. Jedynie w Azji przewagę mieli kupujący. W Japonii uwzględniano w cenach poprawę nastrojóww i mocne zamknięcie w Nowym Jorku dzień wcześniej.

Poprawiające się perspektywy gospodarki amerykańskiej zachącały do kupowania akcji japońskich eksporterów. O półtora proc. drożały papiery Toyoty, a akcje Canona, największego producenta aparatów fotograficznych na świecie, zwżykowały o blisko 1 proc. Koreański Samsung Electronics, światowy lider w produkcji telewizorów, zyskiwał blisko p proc.

Jednak handel w Europie i za oceanem przyniósł pogłębienie korekty, do czego przyczynił się niespodziewany spadek brytyjskiego PKB w IV kwartale. Produkt według wstępnych oszacowań skurczył się o pół proc., choć spodziewano się podobnej dynamiki na plusie.

Drugie najważniejsze dane dnia, odczyt nastrojów amerykańskich konsumentów wypadł już jednak znacznie lepiej. Indeks ośrodka Conference Board zwykował do poziomu 60,6 pkt, podczas gdy analitycy liczyli na odczyt sięgający zaledwie 54,5 pkt.

Do zakupów nie zachęcały jednak mieszane raporty kwartalne blue-chipów z Wall Street. Około 2 proc. w pierwszej części handlu traciły papiery Johnson & Johnson. Zysk na poziomie netto był zgodny z prognozami, jednak przychody obniżyły się o 5,5 proc. r/r. Podobny zakres spadków notował 3M. Zyski spółki były minimalnie lepsze od oczekiwań analityków, jednak i tak emitent zarobił mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane