Czytasz dzięki

Koronawirus rozprawia się z targami

opublikowano: 31-03-2020, 22:00

Salon samochodowy w Paryżu jest kolejną wystawą, która nie odbędzie się w zaplanowanym terminie.

Wczoraj organizatorzy Salonu Samochodowego w Paryżu wstępnie odwołali imprezę zaplanowaną początek października 2020 r. „Nie jesteśmy w stanie zorganizować imprezy w dotychczasowym kształcie. Badamy wszystkie alternatywne rozwiązania z naszymi głównymi partnerami” — poformował organizator w komunikacie.

To już kolejne przesunięte lub odwołane ze względu na epidemię targi motoryzacyjne. Nie odbyły się już tegoroczne targi w Genewie, odwołany został salon w Detroit, przełożono też termin Festiwalu Prędkości w Goodwood i targi w Nowym Jorku. Podobny los spotkał poznańską imprezę Motor Show 2020, której termin został zmieniony z początku kwietnia na koniec czerwca.

Czy przełożone imprezy faktycznie się odbędą? To oczywiście zależy od rozwoju sytuacji związanej z pandemią. Warto jednak dodać, że od kilku lat targi motoryzacyjne wyraźnie tracą na znaczeniu, a kolejne imprezy odbywały się bez udziału coraz ważniejszych motoryzacyjnych graczy. Volvo od kilku lat nie uczestniczy w żadnych targach motoryzacyjnych. W poprzedniej edycji paryskiej wystawy (w 2018 r.) poza Volvo nie wzięli udziału m.in.: Volkswagen, Ford, Mazda, Nissan czy koncern FCA (czyli Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Abarth i Lancia). Inne koncerny ograniczyły wynajmowaną powierzchnię. Producenci aut coraz częściej na miejsce premier wybierają internetową witrynę. Niewykluczone więc, że zawirowania spowodowane pandemią będą jedynie gwoździem do trumny ich aktywności marketingowej w postaci targowych stoisk.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane