KOV zaczął wiercić w Brunei

DI
opublikowano: 03-05-2010, 17:54

Na terenie Bloku L w Brunei Darussalam rozpoczęto wykonywanie odwiertu poszukiwawczego Lukut-1, który będzie pierwszym od ponad 20 lat lądowym odwiertem w tym kraju.

Lukut-1 jest częścią pierwszego etapu programu poszukiwawczego zaplanowanego dla Bloku L. Odwiert pozwoli na określenie prawdopodobieństwa występowania węglowodorów w formacji strukturalnej zidentyfikowanej w trójwymiarowych badaniach sejsmicznych do głębokości 2125 metrów.
- Rozpoczęcie wierceń w obrębie Lukut-1 jest wydarzeniem dla spółki oraz ważnym etapem prac poszukiwawczych na obszarze lądowym Brunei. Należy pamiętać, że jest to pierwszy etap programu obejmującego co najmniej cztery odwierty w tym roku; dwa w obrębie Bloku L oraz dwa na obszarze Bloku M. Działania te pozwolą ocenić obiekty poszukiwawcze zidentyfikowane po przetworzeniu danych pozyskanych w ramach najnowszych pomiarów sejsmicznych w technologii trójwymiarowej - podkreśla Timothy Elliott, prezes Kulczyk Oil Ventures.
Odwiert zostanie wykonany w ciągu 31 dni, przy pomocy Wiertnicy Nabors Nr 503. W przypadku odkrycia złóż węglowodorów, prace przy Lukut-1 zostaną zawieszone do
momentu wynajmu i sprowadzenia innego urządzenia wiertniczego w celu opróbkowania odwiertu. Następnie, w zależności od rezultatu poszukiwań, odwiert może być sklasyfikowany jako potencjalny odwiert wydobywczy. Po wykonaniu odwiertu Lukut-1, Wiertnica Nabors zostanie przetransportowana do miejsca lokalizacji drugiego odwiertu, gdzie rozpoczną się prace wiertnicze związane z wykonaniem odwiertu lądowego Lempuyang-1.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KOV zaczął wiercić w Brunei