Czytasz dzięki

Kraków lubi biurowce mixed use

opublikowano: 03-09-2019, 22:00

Od stycznia do czerwca deweloperzy oddali w Krakowie aż 12 biurowców. Najemcy polują na budynki wielofunkcyjne.

W pierwszej połowie roku do użytku oddano inwestycje o łącznej powierzchni prawie 90 tys. m kw. Z raportu Cresa Polska wynika, że wśród nowo oddanych projektów były m. in.: V.Offices (21,7 tys. m kw., AFI Europe), Mogilska Office (12,5 m kw., Warimpex) oraz DOT Office F1 (9,8 tys. m kw., Buma). Umowy najmu dotyczyły w sumie prawie 135 tys. m kw. (prawie dwukrotnie więcej niż przed rokiem).

— W Krakowie dużą popularność zyskują kompleksy biurowe typu mixed use. Im większa wielofunkcyjność, która łączy w sobie strefę biurową, handlową i hotelową, tym większym zainteresowaniem cieszy się dany obiekt. Najemcy zwracają również uwagę na to, czy ich budynek oferuje powierzchnie coworkingowe lub biura serwisowane, które umożliwiają im optymalizację własnej przestrzeni biurowej w przypadku szybkiego wzrostu zatrudnienia oraz elastyczne planowanie rekrutacji pracowników — mówi Karolina Słysz, doradca w dziale reprezentacji najemców biurowych w firmie Cresa Polska.

Największą transakcją pierwszej połowy roku na krakowskim rynku było wynajęcie 16 tys. m kw. przez Sabre w biurowcu Tischnera Office. Czynsze wahają się od 13-15,5 EUR/m kw. w centrum Krakowa do 10-14 EUR/m kw. w pozostałych rejonach. Wskaźnik pustostanów na koniec pierwszej połowy roku wynosił 10 proc.

1,35 mln m kw. Tyle powierzchni oferowały łącznie krakowskie biurowce na koniec czerwca 2019 r.

10-15,5 EUR W takim przedziale kształtują się miesięczne stawki czynszów za m kw. powierzchni biurowej w Krakowie. Dla porównania w Warszawie wynoszą od 13 do 23,5 EUR/m kw./mies.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy