Kraków promuje się klockami Lego

AR
opublikowano: 27-12-2016, 16:29

Choć to prywatna inicjatywa, zyskała już wsparcie krakowskiego ratusza. Jeśli uda się zebrać 10 tys. głosów zabawkowa replika jednego z symboli tego miasta - Sukiennic - trafi do seryjnej produkcji Lego.

Na razie nie wiadomo, czy autorska propozycja zyska uznanie wśród dzieci. Na razie spodobała się w krakowskim magistracie – na swoich stronach internetowych miasto oficjalnie zachęca do głosowania na stronie ideas.lego.com na projekt zestawu klocków Lego, który – jak twierdzą urzędnicy – ma szansę wejść do seryjnej produkcji duńskiej firmy. Chodzi o pomysł polskiego projektanta – klocki, z których można ułożyć jeden z symboli miasta - miniaturową wersję budowli stojącej na rynku dawnej stolicy Polski od czasów Kazimierza Wielkiego (XIV w.), czyli krakowskich Sukiennic.

Zobacz więcej

Fot. ideas.lego.com

Międzynarodowy konkurs na najciekawsze projekty zestawów z lego, najpopularniejszych klocków świata, nadal trwa. Autor inspirowanego Krakowem kompletu złożonego z 3 tys. elementów musi zebrać 10 tys. głosów. Dopiero taka liczba zyska mu aprobatę producenta i umożliwi wprowadzenie pomysłu do seryjnej produkcji Lego. Na razie ma ich niewiele ponad 370, nie licząc wsparcia krakowskiego ratusza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Kraków promuje się klockami Lego