Krakowskie Dukaty

JAZ
opublikowano: 16-06-2006, 00:00

Kapituła powołana przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie przyznała Krakowskie Dukaty 2006.

To coroczne regionalne wyróżnienie ma charakter promocyjny i nie honoruje firm, lecz ludzi — za pomysłowość, inwencję, wysoki poziom etyki, osiągnięcia zawodowe oraz umiejętność dzielenia się sukcesem. Na awersie Dukata znajduje się panorama królewskiego miasta, na rewersie zaś wizerunek króla Zygmunta I Starego, który przyczynił się do cywilizacyjnego i gospodarczego awansu Polski. Formuła wyróżnienia, przyznawanego od 1991 r., systematycznie ewoluuje i obecnie przyznawane jest ono w czterech kategoriach.

Krakowskie Dukaty 2006 otrzymali: samorządowy kreator przedsiębiorczości — Dymitr Rydzanicz (wójt Uścia Gorlickiego), Andrzej Saternus (burmistrz Chełmka); kreator przedsiębiorczości — Rudolf Thaler (radca handlowy Austrii); właściciel firmy — Stanisław Alf, Jarosław Chałas, Anna Jędrocha, Andrzej i Edward Kuchtowie, Jerzy Wrzecionek, Stanisław Miczek; menedżer firmy — Bogumił Adamek, Zbigniew Górecki, Władysław Krzek, Mieczysław Majczak, Jerzy Mazgaj, Stanisław Słysz, Ryszard Ścigała.

Krakowskie środowisko przedsiębiorców corocznie przyznaje także honorową statuetkę trafiającą do osobistości ze świata kultury, sztuki lub mediów za atrakcyjną i nieszablonową promocję miasta i regionu. W tym roku otrzymał ją znany rysownik Andrzej Mleczko za „otwarcie oddziału krakowskiej galerii w Warszawie i utrzymanie się tam do dziś”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu