Kredyt Inkaso przeprowadzi przegląd opcji strategicznych

opublikowano: 03-10-2022, 07:52
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Kredyt Inkaso, które odbyło się 30 września 2022 r., przegłosowało uchwałę wzywającą zarząd spółki do przeprowadzenia przeglądu opcji strategicznych.

Uchwała została wprowadzona do porządku obrad na wniosek akcjonariusza większościowego - funduszu Waterland.

Fundusz swoje żądanie o dodanie tego punktu do planu walnego motywował tym, że w jego ocenie firma Best, będąca akcjonariuszem mniejszościowym posiadającym 33 proc. akcji Kredyt Inkaso, od dłuższego czasu prowadzi działania, które nie są podejmowane w interesie spółki, lecz mają na celu jej destabilizację i ograniczenie możliwości koncentrowania się przez spółkę na realizacji jej strategicznych celów rozwojowych.

Waterland na walnym poinformował, że jego oferta zakupu 33 proc. akcji KI od Bestu, opiewająca na 62 mln zł, została odrzucona 13 września.

- W obecnej sytuacji transparenty proces przeglądu opcji strategicznych z zaangażowaniem profesjonalnych doradców jest rozwiązaniem, które może przyczynić się do wypracowania scenariusza, który będzie optymalny dla Kredyt Inkaso. Cieszy to, że obie strony dostrzegają potrzebę zmiany obecnej sytuacji i jednomyślnie opowiedziały się za przeprowadzeniem przeglądu opcji strategicznych. Zarząd dołoży wszelkich starań, żeby wypracować scenariusz najlepszy dla spółki, a jednocześnie łączący odmienne interesy akcjonariuszy. - powiedział Maciej Szymański, prezes Kredyt Inkaso.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane