Krisbut układa się z wierzycielami

Agnieszka Janas
03-07-2001, 00:00

Krisbut układa się z wierzycielami

Fabryka Obuwia Krisbut z Myszkowa rozpoczęła postępowanie układowe z wierzycielami. Zarząd szuka ratunku dla zakładu m.in. w prolongacie spłaty długów.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Częstochowie zostało otworzone postępowanie układowe Fabryki Obuwia Krisbut w Myszkowie. O przeprowadzenie tego procesu zarząd firmy wystąpił w listopadzie 2000 r. Firma nie chce ujawnić obecnego poziomu zadłużenia.

— Z wierzycielami spotkamy się we wrześniu. Przed tym terminem, jeszcze w lipcu, przygotujemy biznesplan. W czasie spotkania przedstawimy go wierzycielom i zaproponujemy im nowe warunki postępowania układowego, to znaczy redukcję zadłużenia oraz około trzyletni termin jego spłaty — mówi Maria Walczak, prezes spółki.

Według nieoficjalnych informacji, Krisbut będzie starał się także o redukcję części długu lub odsetek. Następnym krokiem będzie kolejna redukcja zatrudnienia.

— Sytuację pogarsza fakt, że część naszych odbiorców zalega z zapłatą za towar. Nie można też zapominać o coraz trudniejszej sytuacji przeciętnej polskiej rodziny. Jednym z dowodów jest fakt, że w Polsce sprzedaż butów zaczęła spadać — twierdzi Maria Walczak.

Doskonale to widać po wielkości sprzedaży Krisbutu. O ile w 1997 r. firma sprzedała ponad 1 mln par, to trzy lata później zaledwie 320 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Krisbut układa się z wierzycielami