KRRiT: Możliwe nowe postępowanie na koncesję po BBC Polska

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-11-2005, 13:40

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji prawdopodobnie ponownie rozpocznie postępowanie koncesyjne na warszawską częstotliwość 99,5 MHz. W sierpniu KRRiT przyznała BBC Polska koncesję na nadawanie w tym paśmie w niektórych porach dnia. Tymczasem sekcja polska BBC do marca 2006 r. ma zostać zlikwidowana.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji prawdopodobnie ponownie rozpocznie postępowanie koncesyjne na warszawską częstotliwość 99,5 MHz. W sierpniu KRRiT przyznała BBC Polska koncesję na nadawanie w tym paśmie w niektórych porach dnia. Tymczasem sekcja polska BBC do marca 2006 r. ma zostać zlikwidowana.

We wtorek odbyło się spotkanie KRRiT z przedstawicielami BBC Polska. Jak powiedział PAP rzecznik przewodniczącej Rady Rafał Rastawicki, poinformowali oni o tym, że BBC wycofuje się z finansowania sekcji polskiej i koncentruje na innych projektach (BBC ma w planach uruchomienie telewizji arabskiej - PAP).

BBC chciałoby jednak zachować prawo do koncesji i dążyć do prowadzenia działalności komercyjnej (związanej m.in. z nadawaniem reklam i utrzymywaniem się z tego również źródła). Rastawicki wyjaśnił, że w przyznanej stacji w sierpniu koncesji nie było mowy o prowadzeniu działalności komercyjnej i dlatego KRRiT najpewniej rozpocznie ponowne postępowanie koncesyjne na tę częstotliwość.

Według rzecznika, przedstawiciele BBC prosili KRRiT o zawieszenie tego postępowania.

BBC Polska otrzymało koncesję na utworzenie w Warszawie nowego radia o charakterze informacyjno-publicystyczno-edukacyjnym. Miało nadawać na warszawskiej częstotliwości 99,5 MHz, czyli częstotliwości, którą wykorzystuje obecnie rozgłośnia kombatancka Radio Jutrzenka. Obie stacje miały podzielić się czasem antenowym (Jutrzenka nadaje tylko dwa dni w tygodniu).

Radio miało ruszyć po kampanii wyborczej i utrzymywać się ze środków własnych; miało nie nadawać reklam.

Do czasu nadania depeszy PAP nie udało się skontaktować z sekcją polską BBC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane