Kruk przeprowadzi kolejną emisję obligacji

KWS
opublikowano: 16-01-2019, 10:59

Wartość nominalna oferty wynosi 25 mln zł. Wrocławski windykator celuje w 700 mln zł zysku.

Od 24 stycznia do 5 lutego będą trwały zapisy na drugą emisję obligacji publicznych Kruka. Wartość nominalna jednej obligacji i jednocześnie minimalny zapis wynoszą 100 zł. Ofertę przeprowadzi konsorcjum dystrybucyjne: Dom Maklerski BDM, Ipopema Securities, Noble Securities oraz Copernicus Securities.

Zobacz więcej

Piotr Krupa, prezes Kruka

Marek Wiśniewski

„Kontynuujemy prace nad zabezpieczeniem finansowania do dalszego wzrostu. Nie zwalniamy tempa. Po kilku istotnych sukcesach w czwartym kwartale ubiegłego roku, kiedy wyemitowaliśmy obligacje publiczne i prywatne na łączną kwotę 65 mln zł oraz zwiększyliśmy finansowanie bankowe o 290 mln zł, w tym od ING Banku Śląskiego, Banku Pocztowego i mBanku, rozwijamy się dalej. Zaufanie, jakie otrzymujemy od rynku finansowego, to jedna z naszych przewag konkurencyjnych, szczególnie w tym trudniejszym otoczeniu. Cieszę się, że to zaufanie jest obecne także wśród inwestorów indywidualnych, do których wychodzimy z kolejną emisją” – mówi cytowany w komunikacie Piotr Krupa, prezes Kruka.

Po III kw. 2018 r. zysk netto Kruka wyniósł 279 mln zł, czyli 95 proc. wyniku, jaki spółka odnotowała rok wcześniej. Zgodnie ze strategią do 2024 r. windykator chce zwiększyć zysk netto do 700 mln zł.

W 2018 r. Kruk zainwestował w portfele wierzytelności 1,39 mld zł (wzrost o 43 proc. r/r) i osiągnął 1,58 mld zł spłat (wzrost o 15 proc. r/r). Były do rekordowe wyniki w historii spółki.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KWS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu