Kukiz likwiduje konto na Twitterze

  • DI
opublikowano: 27-10-2018, 15:13

Paweł Kukiz zapowiedział, że w niedzielę o godz. 8 zlikwiduje swoje konto na Twitterze.

Paweł Kukiz i jego klub wielokrotnie głosowali za politycznymi projektami PiS. Projekty gospodarcze czy podatkowe Kukiz15 są wyrzucane do kosza przez posłów partii rządzącej.partii rządzącej.
Zobacz więcej

KIEPSKI INTERES:

Paweł Kukiz i jego klub wielokrotnie głosowali za politycznymi projektami PiS. Projekty gospodarcze czy podatkowe Kukiz15 są wyrzucane do kosza przez posłów partii rządzącej.partii rządzącej. Fot. Forum

Polityk twierdzi, że „ma do niego dostęp zbyt wiele osób” m.in. ludzie już nie związani z Kukiz’15. Polityk oświadczył, że nie jest autorem tweetów, które ukazały się w nocy z piątku na sobotę na jego koncie.

Z piątku na sobotę na twitterowym koncie Pawła Kukiza zamieszczono serię wpisów odnoszących się do innych polityków; część wpisów było wulgarnych.

W sobotę w rozmowie z PAP Kukiz zapowiedział, że w niedzielę o godz. 8 likwiduje swoje konto na Twitterze, bo - jak zaznaczył - „ma do niego dostęp zbyt wiele osób” m.in. ludzie już nie związani z Kukiz’15, a którzy współpracowali z nim i z jego ugrupowaniem jeszcze za czasów wyborów prezydenckich i parlamentarnych w 2015 r.

„Nie korzystałem z tego konta, a głównie komunikowałem się przez Facebook” - zaznaczył Kukiz.

W piątek poseł Jakub Kulesza poinformował, że odszedł z ruchu Kukiz'15 i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Jako najważniejszy powód swojego odejścia podał niemożność współpracy z Dariuszem Pitasiem, wiceszefem ruchu Kukiz'15.

W reakcji na odejście Kuleszy poseł Kukiz`15 Marek Jakubiak wyraził nadzieję na Twitterze, że jeszcze o nim usłyszymy. Oczekiwanie to odniósł także do Adama Andruszkiewicza, który wcześniej opuścił ruch Kukiz`15. Poseł określił obu byłych członków Kukiz`15 jako swoich "sejmowych synków" i ocenił, że "widocznie nie nadają się na wegetację".

Do słów Jakubiaka odniósł się szef Kukiz`15 Paweł Kukiz, który napisał: "Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! Masz browary i układy w wojsku. Całe 30 tysiecy na kampanię w Warszawie wydałeś (czyli dwa razy mniej niz ja na ciebie w parlamentarnych) :-)" (pisownie oryginalna - PAP).

Kukiz życzył ironicznie Jakubiakowi powodzenia. "Czuwaj, Żołnierzu Kuleszy i Andruszkiewicza :-)" - dodał polityk.

W kolejnym tweecie-odpowiedzi do Jakubiaka Kukiz napisał: "Synek, znaczy jednego masz z Kornelem a drugiego z Korwinem. Pytanie - ty rodzisz czy zapładniasz te piękne istoty :-)" (pisownia oryginalna - PAP).

W innym wpisie, który następnie zniknął napisano: "I taki bacik po pupci.... Widzę to! Wilk w ekstazie ( w ponczochach), łajany przez Jakubiaka w kadzi a obok masturbujacy się Korwin przy odbycie Koernela. Kto b edzie najładniejszy - dostaje wodociągi w Radomiu".

Ostatnio Kukiz nie był aktywny na Twitterze. Jego poprzedni wpis datowany jest na 17 czerwca br.

W czasie samorządowej kampanii wyborczej Marek Jakubiak był kandydatem Kukiz`15 na prezydenta Warszawy. Podczas konwencji ruchu doszło do niecodziennej sytuacji. Lider ugrupowania oznajmił, że Jakubiak nie ma wielkich szans na objęcie stanowiska prezydenta stolicy, a także, że jego "sympatia jest akurat niekoniecznie mocno nakierowana na naszego kandydata, mam również inne osoby, którym mocno kibicuję dla dobra Warszawy".

W późniejszej wypowiedzi na antenie RMF Kukiz poparł Jakubiaka. "Najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy jest Marek Jakubiak" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu