Czytasz dzięki

Kuroda: nie ma potrzeby obniżki stóp

opublikowano: 26-06-2020, 07:33

Szef Banku Japonii Haruhiko Kuroda powiedział, że jest „ostrożnym optymistą” i spodziewa się stopniowej poprawy w krajowej gospodarce w drugim półroczu, co pozwoli bankowi centralnemu ograniczyć kryzysowe działania, informuje Reuters.

Kuroda ostrzegł, że druga fala pandemii koronawirusa mogłaby mieć duży negatywny wpływ na już osłabioną gospodarkę Japonii.    

- Gospodarka Japonii jest w skrajnie poważnej sytuacji. Prawdopodobnie zobaczymy znaczący spadek w drugim kwartale – powiedział Kuroda podczas wideokonferencji.

Szef Banku Japonii podkreślił, że nie widzi obecnie konieczności natychmiastowej obniżki stóp. Zamiast tego bank centralny będzie koncentrował się na łagodzeniu problemów finansowych firm i stabilizacji rynków przez udostępnianie pożyczek i zakupy aktywów.

- W tym momencie nie widzimy potrzeby dalszego obniżania całej krzywej rentowności. Oczywiście, jeśli będzie to potrzebne, zrobimy to. Ale teraz nie ma takiej potrzeby – powiedział Kuroda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane