Kurs Axel Springer rośnie o 20 proc.

Marek Druś
opublikowano: 30-05-2019, 10:37

Dzień po informacji o możliwości wykupienia akcji spółki i wycofaniu jej z giełdy kurs Axel Springer rósł o 20 proc. krótko po rozpoczęciu handlu we Frankfurcie, pisze Reuters.

W środę wieczorem pisaliśmy, że według anonimowego informatora Bloomberga amerykański KKR rozmawia z Fundacją Springera i rodziną kontrolującą wydawnictwo Axel Springer o możliwości inwestycji i wycofaniu spółki z giełdy.

Notowania akcji Axel Springer w środę i czwartek
Zobacz więcej

Notowania akcji Axel Springer w środę i czwartek

W wydanym potem komunikacie Axel Springer poinformował, że KKR uzgodnił stworzenie konsorcjum ze spółkami należącymi do Friede Springer oraz prezesa wydawnictwa Mathiasem Doepfnerem. Jeśli strony dojdą do porozumienia KKR ma ogłosić wezwanie na akcje Axel Springer skierowane do mniejszościowych akcjonariuszy.

Przed pojawieniem się informacji o ofercie KKR, wartość rynkowa Axel Springer spadła o ponad 25 proc. przez ostatnie 12 miesięcy. W marcu niemieckie wydawnictwo ostrzegło, że spodziewa się spadku wyniku operacyjnego w 2019 roku.

Warunki potencjalnej inwestycji KKR w Axel Springer wciąż są przedmiotem negocjacji i do transakcji wciąż może nie dojść, ostrzegła spółka w komunikacie.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy