Kurs ChinaVision wystrzelił

opublikowano: 13-03-2014, 00:00

Posiadacze akcji spółki ChinaVision Media Group długo nie zapomną środowej sesji.

Kurs walorów spółki notowanych na parkiecie w Hongkongu wystrzelił aż o 250 proc. To reakcja rynku na potwierdzone doniesienia, że 60-procentowy pakiet udziałów ChinaVision nabędzie chiński gigant internetowy — Alibaba Group, który do tej pory kontrolował około 27 proc. kapitału.

Wartość transakcji szacowana jest na 6,24 mld HK$ (804 mln USD). Nowy właściciel ma m.in. kupić 12,5 mld akcji nowej emisji ChinaVision w cenie 0,50 HK$, co oznacza ponad 22-procentową premię względem ceny z poprzedniego zamknięcia na giełdzie.

Akwizycja pozwoli największej chińskiej spółce z segmentu e-commerce uzyskać dostęp do szerokiego zakresu treści od gier i filmów po angielską Premier League.

Wzmocni się tym samym pozycja spółki w konfrontacji z ofertą największych rywali — Tencent Holdings i Baidu — w walce o ponad 618 mln użytkowników serwisów on-line w Państwie Środka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane