Kurs dolara rośnie, euro jest tańsze

Wojciech Dembiński
opublikowano: 09-02-2001, 00:00

Kurs dolara rośnie, euro jest tańsze

Czwartkowa sesja walutowa na rynku międzybankowym przebiegała, podobnie jak dzień wcześniej, bardzo spokojnie. Dealerzy nie handlowali aktywnie, nie pojawiły się też na rynku żadne nowe fundusze. W takiej sytuacji jedynym czynnikiem, powodującym zmiany kursów, był parytet euro/dolar na zagranicznych forexach. W ślad za jego wahaniami, notowania dolara wczoraj rosły, euro z kolei taniało. Na otwarciu za zielonego płacono 4,0730 zł, wobec 4,06 w środę. W ciągu dnia dolar systematycznie drożał i przed godziną 16.00 płacono za niego 4,0930 zł. Kurs euro na otwarciu wyniósł 3,7725 zł i do 16.00 spadł do 3,7525 zł.

Po korekcie danych o PKB Japonii na międzynarodowym rynku walutowym doszło w czwartek do umocnienia dolara względem waluty japońskiej. Spadek notowań jena był jednak ograniczony dzięki transferowi zysków z rynków zagranicznych, jaki japońscy inwestorzy przeprowadzają w związku z końcem roku obrachunkowego. Za dolara płacono 116,34 jena, podczas gdy wcześniej dolar kosztował 116,54 jena.

Dolar zyskał na wartości także wobec euro, którego cena spadła do 0,9261 dolara. Analitycy uważają, że notowania euro mogą w krótkim okresie nadal spadać ze względu na niejednoznaczne dane makroekonomiczne krajów Piętnastki, opublikowane w ostatnich dniach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Dembiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kurs dolara rośnie, euro jest tańsze