Kurs Interii odbił się od dna

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 07-03-2001, 00:00

Kurs Interii odbił się od dna

Dużym zainteresowaniem podczas wczorajszej sesji cieszyły się papiery Interii. Miało to swoje odzwierciedlenie w wysokim wzroście ceny praw do akcji portalu. Poprawa na internetowych walorach z pewnością cieszy nie tylko akcjonariuszy spółki, ale również inne firmy sieciowe szykujące się do giełdowego debiutu. Oczywiście jednorazowe odreagowanie głębokiej przeceny nie czyni na tych papierach hossy, można jednak oczekiwać chociażby krótkoterminowej poprawy.

Interia bardzo słabo zniosła ostatnie załamanie na światowych rynkach technologicznych. Zła koniunktura zdusiła popyt na walory spółki już na pierwszych sesjach po debiucie, przez co większość inwestorów nie zrealizowała zadowalającej stopy zwrotu. Prawa do akcji portalu poszybowały w dół w ślad za Nasdaq, a obecny poziom cenowy dzieli wielki dystans od wartości, po której Interia debiutowała na giełdzie (ponad 30 proc.).

Zdaniem analityków, spadek tych papierów poniżej ceny z pierwszego dnia notowań będzie negatywnym sygnałem przede wszystkim dla kolejnych przedsięwzięć internetowych zainteresowanych pozyskaniem kapitału z rynku. Faktycznie bessa na walorach okrzyczanych rynkowym barometrem dla firm nowej gospodarki spowodowała zwłokę w datach kolejnych subskrypcji. Swoją ofertę przełożył, nie podając kolejnego terminu, Getin. Spółka jest sieciową platformą dla średniego biznesu. Getin obawia się, że mimo realizowanego projektu, unikalnego na krajową skalę, w zaistniałych okolicznościach nie spotka się on z zainteresowaniem inwestorów. Z deklaracjami wstrzymują się również kolejni operatorzy, którzy podzielili entuzjazm inwestorów w okresie subskrypcji na walory pierwszego giełdowego portalu, raptem miesiąc temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs Interii odbił się od dna