Kurs ropy WTI powyżej 80 USD

opublikowano: 17-01-2023, 21:21
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ropa WTI jest najdroższa w tym roku i po raz pierwszy od dwóch tygodni jej kurs przekracza 80 USD, informuje MarketWatch.

Rynek ropy śledzi uważnie doniesienia z Chin wypatrując sygnałów rosnącego popytu po odejściu kraju od polityki restrykcji covidowych. We wtorek seria danych makro w Chinach: o wzroście gospodarczym, sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej przyniosła lepsze niż oczekiwano wiadomości. To wsparło rynek ropy jak i ostatnie komentarze banków, ekonomistów i polityków, sugerujące możliwość uniknięcia recesji. W poniedziałkowym raporcie Goldman Sachs zwrócił uwagę, że rynek surowców uwzględnia ją w cenach, tymczasem w jego ocenie recesja nie zmaterializuje się.

Na zamknięciu wtorkowej sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z lutowych kontraktów rósł o 0,4 proc. do 80,18 USD. Był najwyższy od 30 grudnia. W posesyjnym handlu elektronicznym ropa WTI drożała jeszcze mocniej, o 1,4 proc. do 80,95 USD. W tym samym czasie ropa Brent z marcowych kontraktów drożała o 2,6 proc. do 86,62 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane