Kurs Zortraksu wystrzelił dzięki partnerowi

opublikowano: 11-01-2023, 14:48
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania producenta drukarek 3D rosną dwucyfrowo po informacji, że oferta Skriware’a, z którym współpracuje, może zwielokrotnić zasięg w Polsce.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • co dokładnie przyczyniło się do wzrostu notowań spółki
  • jak sukces partnera może wpłynąć na Zortrax zdaniem jego prezesa

Skriware oferuje autorskie laboratorium edukacyjne SkriLab oparte m.in. na druku i modelowaniu 3D z wykorzystaniem drukarki produkowanej dla niego przez notowany na NewConnect Zortrax. Dzięki współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oferta start-upu może pojawić się we wszystkich prawie 14 tys. szkołach podstawowych.

Skriware ważny dla Zortraksu

W ramach bezpłatnego pakietu otrzymają one dostęp do bazy wiedzy, a w kolejnym kroku Skriware zaoferuje im również płatne pakiety, w tym zawierający drukarkę 3D. Otwiera to możliwości zarobku przed start-upem, a także przed Zortraksem jako dostawcą sprzętu. W reakcji na tę informację kurs giełdowej spółki podczas wtorkowej sesji rośnie dwucyfrowo.

— Skriware to dla nas bardzo dobry partner z dużym doświadczeniem na rynku edukacyjnym. Pojawienie się jego podstawowej oferty we wszystkich polskich szkołach podstawowych stwarza potencjalnie wielkie możliwości także przed nami. Ponadto spółka prężnie się rozwija także poza Polską i wspólnie zamierzamy podbijać zagraniczne rynki — mówi Mariusz Babula, prezes Zortraksu.

Podkreśla, że edukacja to jeden z trzech kluczowych dla rozwoju spółki sektorów — obok medycznego i kosmicznego.

— Druk 3D ma w edukacji wiele zastosowań, a sektor szybko się rozwija, zwłaszcza w zakresie wykorzystania nowych technologii. Przez lata był zaniedbywany, niemniej w ostatnim czasie wiele krajów zmieniło podejście do finansowania edukacji i zamierzamy być tego beneficjentem — twierdzi Mariusz Babula.

Wzrost po spadku

Jeszcze pod koniec roku akcje Zotraksu były o jedną trzecią droższe — kosztowały około 0,8 zł wobec prawie 0,6 zł obecnie. Zaczęły mocno tanieć 29 grudnia, czyli krótko po tym, jak spółka zwołała na 19 stycznia nadzwyczajne walne zgromadzenie. Wśród uchwał znalazło się udzielenie zarządowi upoważnienia do 15 stycznia 2026 r. do podwyższenia kapitału zakładowego o jedną piątą, czyli o maksymalnie 2,3 mln zł.

— Możliwość podniesienia kapitału zakładowego otworzy nam też furtkę do emisji akcji dla szerszego grona inwestorów, ale przede wszystkim staramy się o nią z myślą o rozmowach z potencjalnymi inwestorami w ramach prowadzonego przeglądu opcji strategicznych — mówił PB Mariusz Babula.

Nie tylko edukacja:
Nie tylko edukacja:
W 2023 r. Zortrax, którego prezesem jest Mariusz Babula, chce przyspieszyć rozwój w sektorze medycznym. W pierwszej połowie roku planuje zaprezentować drukarkę żywicową mogącą wytwarzać protezy czy implanty. Prawdopodobnie największym odbiorcą będzie branża stomatologiczna.
materiały prasowe
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane