Kwaśniewski: Nie ma zgody na ryzykowne eksperymenty

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-01-2005, 11:43

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w czwartek, że w Polsce nie ma miejsca na "nieodpowiedzialne, ryzykowne eksperymenty", które mogłyby zniweczyć szansę stojącą obecnie przed naszym krajem. Prezydent uczestniczy w konferencji inaugurującej konsultacje Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013 na Zamku Królewskim.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w czwartek, że w Polsce nie ma miejsca na "nieodpowiedzialne, ryzykowne eksperymenty", które mogłyby zniweczyć szansę stojącą obecnie przed naszym krajem. Prezydent uczestniczy w konferencji inaugurującej konsultacje Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013 na Zamku Królewskim.

"Mówię zdecydowane +nie+ dla Polski, która będzie chciała dzisiaj dla swoich ideologicznych racji wrócić do historii,  wrócić do podziałów, wrócić do sądów, do lustracji, do wszystkiego, co niewątpliwie gdzieś na marginesie życia powinno mieć miejsce, ale nie powinno stać się głównym nurtem polskiego życia politycznego i publicznego przez najbliższe lata" - oświadczył prezydent.

"Przy całym krytycyzmie zjawisk, które powszechnie odrzucamy i uważamy za choroby naszego świata społecznego i politycznego, mówię jasno: nie ma miejsca w Polsce na żadne nieodpowiedzialne, ryzykowne eksperymenty. W Polsce jest miejsce na wykorzystanie tej szansy, która jest silnie obudowana naszą obecnością w UE, NATO i która - objęta zgodą narodową - powinna pozwolić nam wykorzystać to wszystko, co otwiera się przed Polską" - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kwaśniewski: Nie ma zgody na ryzykowne eksperymenty