Łączenie architektury ze sztuką

opublikowano: 26-02-2018, 22:00

Dom Development rozpoczął sprzedaż mieszkań w kontynuacji drugiego etapu Osiedla Forma u zbiegu ulic Motorowej i Ostrobramskiej na warszawskiej Pradze Południe. W kolejnej fazie tego etapu powstanie 213 lokali w trzech budynkach — 210 mieszkań od 35 mkw. do 110 mkw. i trzy lokale usługowe od ul. Ostrobramskiej. Mieszkania będą wyposażone w przeszklone loggie, tarasy, balkony, a na parterze w ogródki. Ceny za mkw. kształtują się od 8080 zł do 9390 zł. Dla mieszkańców osiedla przewidziano 177 miejsc postojowych w garażu podziemnym i 31 naziemnych. Termin przekazania gotowych lokali to trzeci kwartał 2019 r. Docelowo na osiedlu zaplanowano 507 lokali.

Osiedle Forma promuje łączenie architektury ze sztuką, co wpisuje się w ideę Fundacji Dom Development City Art (FDDCA), której celem jest dbałość o przestrzeń publiczną przez architekturę, design i sztukę. Przy oczku wodnym na terenie osiedla powstanie instalacja przypominająca koniczynę. Wokół zaaranżowana będzie zielona przestrzeń z dużym i kolorowym placem zabaw, drzewami i formami artystycznymi oraz kompozycją wodną. Przy ulicy strobramskiej powstanie natomiast plac powitalny z kameralnymi kawiarniami, zapraszający na osiedle. Klatki schodowe i części wspólne będą przestronne, zaaranżowane w bieli, czerni i szarości, a także lustra ścienne. Projekt kontynuacji drugiego etapu przygotowała pracownia architektoniczna Hermanowicz Rewski Architekci, a generalnym wykonawcą jest Unibep. © Ⓟ

8080-9390 zł Tyle trzeba będzie zapłacić za metr mieszkania na Osiedlu Forma przy zbiegu ulic Motorowej i Ostrobramskiej na warszawskiej Pradze Południe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu