Lagarde: czas poważnie się zająć kryptowalutami

opublikowano: 13-10-2017, 09:34
aktualizacja: 13-10-2017, 09:35

Szefowa MFW Christine Lagarde uważa, że nadszedł czas aby banki centralne i regulatorzy zaczęli poważnie myśleć o cyfrowych walutach.

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego podkreśliła, że globalne instytucje finansowe podejmują ryzyko nie zajmując się i niedoszacowując znaczenie pojawiających się fint echowych produktów, które już zaczęły wpływać na usługi finansowe i globalny system płatniczy. Lagarde wezwała, aby nie określać bezkrytycznie cyfrowych walut jako czystej spekulacji i piramidy finansowej.

Zobacz więcej

Christine Lagarde

Bloomberg

- To dużo więcej niż tylko to – podkreśliła.

Szefowa MFW nie wykluczyła, że w pewnym momencie kierowana przez nią instytucja stworzy własną kryptowalutę. Wskazała, że istniejące już specjalne prawa ciągnienia, czyli SDR, waluta MFW stworzona jako międzynarodowa waluta rezerw, mogłaby zastosować technologię podobną do wykorzystywanej przez kryptowaluty. 

Lagarde powiedziała CNBC, że oczekuje iż MFW odegra rolę w regulowaniu branży fintech w przyszłości.

- Mam nadzieję, że będziemy uczestniczyli w tym procesie bo postrzegam go jako bardzo transgraniczny – podkreśliła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lagarde: czas poważnie się zająć kryptowalutami