Last minute nie w tym sezonie

PAP
opublikowano: 26-08-2010, 07:47

Tych, którzy liczyli na tani urlop we  wrześniu może spotkać niemiła niespodzianka w biurze podróży - przypuszcza "Dziennik Gazeta Prawna".

Wiele osób korzysta co roku z wyprzedaży wczasów, zwanych popularnie w biurach podróży ofertą last minute, czyli ostania minuta. Pod koniec sezonu ceny niektórych wyjazdów były bardzo atrakcyjne, ponieważ touroperatorzy chcieli uzyskać chociażby minimalne przychody z ostatnich, letnich imprez.

Jednak ten rok był nietypowy, bo cała oferta na wielu kierunkach została praktycznie wyprzedana. Tak było np. z Majorką albo Portugalią. Biura podróży żałują, że część wyjazdów sprzedawały wiosną w promocjach, ponieważ latem poszłyby w normalnych cenach.

Taki stan rzeczy skutkuje tym, że obecnie za tę samą imprezę płaci się więcej niż przed wakacjami. Mało tego, w wielu przypadkach cała lub prawie cała oferta na wrzesień jest już wyprzedana.

Od kwietnia do połowy czerwca biura podróży świeciły pustkami. Katastrofa smoleńska i pył wulkaniczny odstraszyły klientów. Właśnie wtedy część biur panicznie rezygnowała z wielu imprez, także tych, zaplanowanych już na początek jesieni.

Teraz bardzo żałują swoich decyzji, bo muszą odprawiać chętnych z kwitkiem - kończy "Dziennik Gazeta Prawna".(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Last minute nie w tym sezonie