Latające taksówki z Dubaju

opublikowano: 27-09-2017, 22:00

W miniony poniedziałek w Dubaju odbyła się pierwsza próba autonomicznej latającej taksówki.

Na pokładzie pojazdu nie było jednak ludzi. Prototyp niewielkiego, dwuosobowego samosterującego śmigłowca opracowany został przez niemiecki start-up Volocopter.

Może osiągnąć 100 km/godz. i utrzymywać się w powietrzu do 30 min. Latająca taksówka jest wyposażona w awaryjne baterie i spadochrony. Twórcy zastrzegają, że obecnie ich pojazd korzysta z danych GPS, jednak w przyszłości ma być wyposażony w pełny zestaw czujników i rozwiązania umożliwiające reagowanie na niespodziewane przeszkody. Dubaj chce stać się pionierem futurystycznej technologii przewozu osób i docelowo włączyć latające taksówki do swojej komunikacji miejskiej. Jak podaje agencja Reutera, w wyścigu o opracowanie autonomicznych pasażerskich pojazdów latających uczestniczy kilkanaście firm w Europie i Stanach Zjednoczonych, m.in. Airbus, Kitty Hawk i Uber. Własne pojazdy testuje w Dubaju również chiński start-up EHang.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu