LC Corp osłabił PB IPO i deweloperów

ONO
02-07-2007, 00:00

Rynek IPO

LC Corp osłabił PB IPO i deweloperów

Debiut LC Corp wyraźnie rozczarował inwestorów liczących na magię nazwiska właściciela spółki. 1,5 proc. wzrostu na otwarciu notowań to jedna z najsłabszych inauguracji w tym roku. W rezultacie nasz wskaźnik PB IPO, mierzący średnią zmianę kursu w ostatnich dziesięciu debiutach, spadł do 22 proc. To siódmy kolejny spadek indeksu i jego najniższy poziom od połowy kwietnia.

Okazało się, że nazwisko i atrakcyjna branża nie gwarantują sukcesu. Zwabieni sukcesami EFL, Getinu i Noble (spółki ze stajni Leszka Czarneckiego) oraz gigantycznymi lewarami, drobni inwestorzy wyśrubowali redukcję w zapisach do ponad 98 proc. Okazało się jednak, że na rynku IPO nie zawsze się zarabia. Może się też okazać, że słaby debiut LC Corp będzie oznaczał symboliczny koniec fascynacji deweloperami, którzy muszą działać w coraz trudniejszym środowisku, a ich wyceny są mocno wyśrubowane.

Kiepski debiut LC Corp odbił się na notowaniach pozostałych deweloperów. Najsłabiej wypadł Atlantis, który nie prowadzi działalności w branży deweloperskiej, ale podobno ma taki zamiar. Czwartkowe WZA przedłużyło istnienie emitenta. Nie wiodło się też akcjonariuszom Fon, Ganta, BBI Development, Echa, Polnordu i GTC, największego dewelopera notowanego na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / LC Corp osłabił PB IPO i deweloperów