Czytasz dzięki

Lekka poprawa na rynku mieszkaniowym w Wlk. Brytanii

opublikowano: 24-06-2020, 14:19

W maju doszło do niewielkiej poprawy kondycji brytyjskiego rynku mieszkaniowego. Eksperci podkreślają jednak, że pozytywna zmiana może nie mieć trwałego charakteru.

Według opublikowanego w środę raportu firmy Zoopla prowadzącej jeden z największych portali nieruchomości, w maju 2020 r. ceny domów wzrosły o 2.4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. 

Oczekuje się, że ceny powinny nadal rosnąć nawet o 3 proc. w trzecim kwartale, zanim wyhamują pod koniec roku wraz z nasileniem się ekonomicznego wpływu pandemii koronawirusa, z przewidywanym wzrostem bezrobocia i pożyczkodawcami nakładającymi surowsze wymagania dotyczące kredytów hipotecznych.

Zmniejszona gotowość pożyczkodawców do oferowania kredytów hipotecznych w wysokości 90 proc. ceny zakupu zmniejszy popyt na domy, szczególnie wśród kupujących po raz pierwszy.

Wzrost cen domów ma się utrzymać w najbliższym czasie i oczekujemy presji na obniżkę cen w ostatnich miesiącach roku ze względu na osłabienie popytu - stwierdził Richard Donnell, dyrektor ds. badań w Zoopla.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane