Lekki spadek cen ropy tchnął nutę optymizmu

Tadeusz Stasiuk
04-04-2007, 00:00

Lekki spadek napięcia w konflikcie irańsko-brytyjskim, rezultatem czego jest obniżenie cen ropy naftowej tchnął optymizm w inwestorów handlujących na amerykańskich giełdach. W efekcie wskaźnik DJ IA wspiął się w trakcie sesji na ponad 5-tyg. maksimum. W końcówce sesji siła kupujących nieco osłabała.

Stronę popytową wspierały dodatkowo dane z rynku nieruchomości. Nieoczekiwanie bowiem, w lutym wzrosła ilość planowanych transakcji kupna domów o 0,7 proc. Ekonomiści oczekiwali spadku o 0,5 proc.

W prestiżowej średniej Dow Jones, w skład której wchodzą walory 30. największych blue chipów jedynie akcje koncernów Procter & Gamble oraz General Electric były swoistymi outsiderami. Pozostałe spółki mocno rosły. Popyt na metale ze strony chińskiej gospodarki gwarantował silną zwyżkę notowań Alcoa. Nastroje na rynku były tak dobre, że nawet taniejąca ropa nie była w stanie niekorzystnie przełożyć się na kwotowania walorów Exxon Mobil.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lekki spadek cen ropy tchnął nutę optymizmu