Linia lotnicza przetestuje lot trwający 20 godzin

opublikowano: 22-08-2019, 06:58

Qantas Airways sprawdzą czy pasażerowie będą w stanie wytrzymać trwający 20 godzin lot do Sydney z Nowego Jorku lub Londynu.

Przed uruchomieniem komercyjnego połączenia australijski przewoźnik sprawdzi reakcję organizmów pasażerów na tak długi lot przeprowadzając w październiku loty testowe z udziałem pracowników spółki. Qantas poinformował, że na pokładzie jego Dreamlinerów będzie podczas testowych lotów ok. 40 osób, które zostaną poddane badaniom medycznym. Jeśli próby się powiodą, przewoźnik chciałby uruchomić bezpośrednie połączenie Sydney z Nowym Jorkiem i Londynem w 2022 roku. Podkreśla jednak, że ostateczna decyzja wciąż nie zapadła, tak samo, jak to, czy ewentualne połączenie będą obsługiwać samoloty Boeinga, czy Airbusa.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Alan Joyce, prezes Qantas powiedział, że wykonywanie lotów pasażerskich trwających 20 godzin wydaje się „ostateczną granicą” w przewozach lotniczych.

- Rzeczy, których się nauczymy dzięki tym lotom, będą bezcenne – podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu