Linie Quantas chcą lotów powyżej 20 godzin

opublikowano: 25-08-2017, 12:57
aktualizacja: 25-08-2017, 13:00

Australijskie linie Qantas chcą uruchomić bezpośrednie loty z Sydney do Nowego Jorku i Londynu. Dlatego rzuciły wyzwanie producentom samolotów.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Qantas Airways chciałyby latać bezpośrednio z Australii do Londynu, czy Nowego Jorku, bo zainteresowani takim lotami, skracającymi podróż o ok. 4 godziny, byliby najbogatsi klienci. Dotychczas przeszkodą był brak samolotów pasażerskich mogących pokonać za jednym razem taki dystans. Bezpośredni lot do Londynu z Sydney trwałby 20 godzin i 20 minut, a do Nowego Jorku ok. 18 godzin. Dwaj najwięksi producenci samolotów są coraz bliżej wyprodukowania maszyn, które zdołałyby wykonać taki lot. Dlatego w rocznym raporcie o wynikach Qantas prezes Alan Joyce wezwał Boeinga i Airbusa, aby przedłużyły zasięg samolotów, które chcą wkrótce wprowadzić do oferty. Zapowiedział, że jego firma kupi je aby móc uruchomić bezpośrednie loty z Sydney do Londynu już w 2022 roku. Qantas podkreśla, że zarówno Boeing 777X, jak i   Airbus A350 w wersji “Ultra-Long Range” już teraz są bliskie spełnienia kryteriów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Linie Quantas chcą lotów powyżej 20 godzin