Łódź rozwija swój potencjał

MJ
opublikowano: 01-02-2007, 00:00

Hanna Krzesińska

wiceprezes firmy Insbud Krzesińscy

Reprezentujemy branżę budowlaną, a siedziba naszej firmy znajduje się w Skierniewicach. Działamy na pograniczu dwóch aglomeracji – łódzkiej i warszawskiej. To ułatwia nam poszukiwanie i pozyskiwanie kontrahentów. Firma nie ogranicza się tylko do działalności w kraju. Ostatnio udało nam się zdobyć nowych klientów w Danii i Szwecji.

Anna Łajko

główny specjalista ds. ekonomiczno-administracyjnych firmy Fambud

Rozwój całego kraju pociąga za sobą postęp w poszczególnych regionach. Jednak skala wzrostu zależy w dużym stopniu od tego jak potencjał drzemiący w naszym regionie zostanie wykorzystany przez władze lokalne. Moim zdaniem, możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość — również regionu łódzkiego.

Witold Ozimski

wiceprezes firmy Reflex

Działamy w branży paliwowej i w naszym przypadku lokalizacja firmy nie ma znaczenia. Zajmujemy się konsultingiem oraz sprzedażą produktów naftowych zarówno w Polsce, jak i całej UE. Fakt, że nasza siedziba znajduje się w Łodzi, sprzyja jednak rozwojowi biznesu. Niewątpliwie plany budowy autostrad w naszym regionie w przyszłości są szansą dla tego obszaru i będą impulsem do jego rozwoju.

Jakub Kołodziejczyk

menedżer działu sprzedaży firmy Transfer Multisort Elektronik

Jedną z głównych barier rozwoju przedsiębiorczości w województwie są trudności logistyczne, wynikające z braku odpowiedniej infrastruktury drogowej oraz lotniska z prawdziwego zdarzenia. Z drugiej strony jednak, coraz częściej inwestorów przyciągają relatywnie niskie ceny gruntów oraz tańsza niż w innych bardziej rozwiniętych — regionach kraju siła robocza. Dowodzi tego realizacja w województwie sporych inwestycji, np. montowni Dell’a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane