Łopiński: Nie obiecywałem posady prezesa TVP Pietkiewiczowi

Polska Agencja Prasowa SA
28-03-2006, 09:24

Rzecznik prasowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński zaprzeczył we wtorek w porannej audycji "Trójki", że obiecywał posadę prezesa TVP Januszowi Pietkiewiczowi. Pietkiewicz jest bliskim współpracownikiem prezydenta  i szefem biura teatru i muzyki w warszawskim ratuszu.

Rzecznik prasowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński zaprzeczył we wtorek w porannej audycji "Trójki", że obiecywał posadę prezesa TVP Januszowi Pietkiewiczowi. Pietkiewicz jest bliskim współpracownikiem prezydenta  i szefem biura teatru i muzyki w warszawskim ratuszu.

Łopiński przyznał, że widział się z Pietkiewiczem. "Rozmawialiśmy o różnych sprawach, m.in. o teatrze" - powiedział rzecznik prezydenta.

Wtorkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że szefowa KRRiT naciskała na zmianę obecnego zarządu telewizji publicznej, chciała zastąpić pięcioosobowy zarząd TVP prezesa Jana Dworaka jednoosobowym. Prezesem miał być Pietkiewicz.

Szef rady nadzorczej TVP prof. Tadeusz Kowalski nie dopuścił jednak do głosowania w tej sprawie. Gazeta podała, że w "forsowanie Pietkiewicza na szefa TVP zaangażował się Maciej Łopiński".

Według Wyborczej, Łopiński miał powiedzieć, że "+Ela Kruk teraz nie może podejmować decyzji o zmianach w radzie nadzorczej TVP, ale "+chłopaki przypilnują tej sprawy w Sejmie+"

"Nie będę tego komentował (...), nie obiecywałem posady", a "chłopaki ci to załatwią", to nie jest mój język - powiedział Łopiński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Łopiński: Nie obiecywałem posady prezesa TVP Pietkiewiczowi