L’Oréal zainwestuje w polski start-up Cosmose

opublikowano: 25-01-2017, 16:35

Producent kosmetyków będzie wspierać projekt Mirona Mironiuka umożliwiający kierowanie reklam online do klientów sklepów stacjonarnych.

Firma L’Oréal jeszcze w 2016 r. rozpoczęła współpracę z Founders Factory, londyńskim akceleratorem i inkubatorem dla start-upów technologicznych. Jej efektem ma być wsparcie udzielane młodym przedsiębiorcom z całego świata – każdego roku może liczyć na nie pięć zespołów rozwijających ciekawe projekty. Dodatkowo firmy zadeklarowały, że będą wspólnie uruchamiać po dwa start-upowe przedsięwzięcia rocznie. 

Promocja biznesu:
Promocja biznesu:
Firma Cosmose, założona przez Mirona Mironiuka, to jeden z laureatów programu wspierającego start-upy, zainicjowanego przez L’Oréal oraz brytyjski inkubator Founders Factory.
ARC

Wśród pięciu pierwszych laureatów programu „Beauty” znalazła się technologiczna propozycja Polaka. Miron Mironiuk z  firmy Cosmose zgłosił projekt wykorzystujący zaawansowane technologie lokalizacji, które pozwalają sprzedawcom na kierowanie reklam online do klientów sklepów stacjonarnych. Spółka już teraz działa m.in. w Szanghaju i Hong Kongu.

L’Oréal nie tylko zainwestuje w Cosmose, ale też zaangażuje się w rozwój projektu. Firma otrzyma dostęp do mentorów skupionych wokół Founders Factory oraz zespołów marketingowych czy badań i innowacji kosmetycznego giganta. 

– Wierzymy, że otwarte innowacje staną się kluczem do odkrycia nowych, przełomowych pomysłów, a także do wspólnego stworzenia usług, które spełnią wymagania naszych klientów. Cieszymy się, że będziemy mogli wspierać kolejne pokolenie przedsiębiorców i przyspieszymy ich rozwój poprzez dzielenie się wiedzą ekspercką z branży kosmetycznej – tłumaczy Lubomira Rochet, dyrektor ds. cyfrowych w L’Oréal. 

Poza polskim start-upem, na inwestycję mogą również liczyć: InsitU z Grecji (program spersonalizowanej pielęgnacji skóry dostępny online), Preemadonna ze Stanów Zjednoczonych (projektowanie i drukowanie przy pomocy telefonu wzorów ozdabiających paznokcie), Tailify z Wielkiej Brytanii (system łączący znane marki z blogerami w mediach społecznościowych, pozwalający na prowadzenie wspólnych kampanii) oraz litewska Veleza (społeczność osób, które pomagają użytkownikom znajdować produkty najlepiej odpowiadające ich potrzebom). 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane