LPR chce, aby rząd zaskarżył umowę z Eureko

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-02-2005, 14:13

Klub LPR złoży we wtorek w Sejmie projekt uchwały, która zobowiązywałaby rząd do wystąpienia na drogę sądową w celu unieważnienia umowy prywatyzacyjnej PZU, zawartej między konsorcjum Eureko-BIG Bankiem Gdańskim a rządem - poinformował dziennikarzy w Sejmie polityk Ligi, Zygmunt Wrzodak.

Klub LPR złoży we wtorek w Sejmie projekt uchwały, która zobowiązywałaby rząd do wystąpienia na drogę sądową w celu unieważnienia umowy prywatyzacyjnej PZU, zawartej między konsorcjum Eureko-BIG Bankiem Gdańskim a rządem - poinformował dziennikarzy w Sejmie polityk Ligi, Zygmunt Wrzodak.

    "Uważamy, że jest wiele dokumentów świadczących o tym, że ta umowa została zawarta w złej wierze, z jednej jak i z drugiej strony" - powiedział Wrzodak. Uznał, że w tej sprawie kluczowa jest rola ministra skarbu Jacka Sochy, który powinien wystąpić do sądu z takim pozwem.

    Umowa prywatyzacyjna PZU została zawarta 5 listopada 1999 roku. 30 proc. akcji PZU kupiło wówczas konsorcjum BIG Banku Gdańskiego (obecnie Bank Millennium) i holenderskiej spółki Eureko, będącej wspólnym przedsięwzięciem europejskich firm z sektora finansowego. W 2001 roku zostały zawarte aneksy do umowy prywatyzacyjnej, na podstawie których Eureko miało dokupić kolejne 21 proc. akcji PZU. W 2002 roku rząd postanowił jednak zachować kontrolę nad PZU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / LPR chce, aby rząd zaskarżył umowę z Eureko