Lubin przetestuje PPP

ANP
opublikowano: 04-02-2010, 08:28

Niedawno pisaliśmy o tym, że partnerstwo publiczno-prywatne zaczyna sprawdzać się przy budowie obiektów sportowych. Mamy kolejny dowód.

W przetargu na budowę i zarządzanie parkiem wodnym w Lubinie (woj. dolnośląskie) w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) zainteresowane były tylko dwa podmioty. Ostatecznie na złożenie oferty zdecydował się tylko jeden. To Miastoprojekt Wrocław – firma, która ma na koncie rozbudowę podobnego obiektu w sąsiednich Polkowicach. Wartość inwestycji w Lubinie, sercu miedziowego zagłębia, wyniesie około 26 mln zł. Projekt i pozwolenie na budowę już są.

– Ustaliliśmy, że podmiot prywatny będzie zobowiązany do wybudowania, a następnie zarządzania obiektem przez 20 lat. Przychody Miastoprojekt Wrocław będzie czerpać nie tylko z głównej części basenowej aquaparku, ale też z części SPA. W przyszłym tygodniu będziemy analizować ofertę i w ciągu dwóch tygodni powinniśmy podpisać umowę z wykonawcą – mówi Rafał Bartkiewicz z Wydziału Infrastruktury Technicznej i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Z jakich rozrywek będą się cieszyć mieszkańcy Lubina? Czy podobny obiekt w Polkowicach będzie konkurencją? Co jeszcze w PPP chce wybudować starostwo? O tym czytaj w dzisiejszym „PB”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane