Lubuskie: dotacje dla mikrofirm

opublikowano: 04-04-2013, 00:00

W regionie ruszył nabór, w którym można zgarnąć pieniądze z Brukseli na utworzenie lub rozwój firmy i wprowadzenie innowacji.

W woj. lubuskim pojawiła się nowa szansa na unijne dofinansowanie. Jest nią nowy konkurs z działania 2.1 „Mikroprzedsiębiorstwa” Regionalnego Programu Operacyjnego. W puli są 4 mln zł i dodatkowe 400 tys. zł przeznaczone na konkursowe odwołania.

Wybrane mikrofirmy dostaną zwrot do połowy kosztów planowanych przedsięwzięć. Na unijne wsparcie mogą liczyć projekty, które zakładają utworzenie nowego lub rozbudowę istniejącego przedsiębiorstwa.

Dotacje pójdą m.in. na wprowadzenie nowych, dodatkowych produktów i usług i zasadnicze zmiany związane z procesem produkcyjnym. Ważny warunek: dofinansowanie czeka na przedsiębiorców, którzy zaproponują wprowadzenie na rynek innowacji procesowej lub produktowej na poziomie co najmniej województwa lubuskiego.

Taką innowacją nie jest modernizacja, rutynowe ulepszenie poprawiające parametry techniczne czy funkcjonalność produktu oraz sezonowe zmiany. W związku z tym konieczne będzie okazanie opinii o innowacyjności sporządzonej według wzoru z konkursowej dokumentacji. W przypadku gdy przedsiębiorca sam stworzył technologię będącą przedmiotem inwestycji, powinien dołączyć do wniosku kopię dokumentu potwierdzającego ten fakt (np. kopię dokumentów patentowych).

Co istotne, dodatkowe punkty mogą otrzymać firmy, które działają na rynku nie dłużej niż dwa lata. Planowane projekty będą musiały być zrealizowane maksymalnie w ciągu roku.

13.05

Do tego dnia przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wydział Informacji i Promocji LRPO Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ul. Św. Jadwigi 1, 65-065 Zielona Góra tel.: +68 456-51-10 lub 11 e-mail: informacja@lrpo. lubuskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu