Lucy idzie w ślady impresjonistów

MWIE, Zyciewarszawy.pl
opublikowano: 31-08-2010, 23:39

Lucy to nie tylko świetnie zapowiadający się finansista młodego pokolenia, ale i być może geniusz malarstwa.

Jak donosi Życie Warszawy, szympansica z warszawskiego zoo ma za sobą pierwsze próby malarskie. Efektami już teraz na głowę bije resztę stada.

– Dostała płytę z dykty, kredę i farby. Malowałam ja, a ona mnie naśladowała. Jak to nazwać, co namalowała? Kolorowa abstrakcja – opowiada opiekunka szympansów Katarzyna Wejchert.

Do malowania Lucy zachęcają jej opiekunowie. To część programu resocjalizacji, którą musi przejść trójka szympansów z warszawskiego zoo. Co takiego przeskrobała Lucy?

- Z dwiema kuzynkami miała w zwyczaju zabawiać się odchodami. Malowały nimi po ścianach. Złe nawyki przywiozły zza morza. Mogło to być wynikiem stresu, nudy, wykluczenia ze stada – stwierdza Życie Warszawy.

Siedmioletnia szympansica znana jest z prowadzenia portfela inwestycyjnego monitorowanego przez Puls Biznesu. Nie tak dawno, bo nieco ponad miesiąc temu pochodząca z Dublina Lucy zmodyfikowała portfel, stawiając na defensywne branże.

Jak się okazało po miesiącu, był to strzał w dziesiątkę, bo w sierpniu na rynku zdecydowanie przeważały spadki. Lucy w ciągu miesiąca zarobiła 0,8 proc., podczas gdy WIG20 spadł aż o 4,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Zyciewarszawy.pl

Polecane