Lufthansa myśli o przejęciu Alitalii - prasa

opublikowano: 18-01-2007, 10:23

Lufthansa rozważa złożenie oferty przejęcia Alitalii, twierdzi włoska prasa powołując się na źródła w kręgach finansowych. Pojawiły się także pogłoski, że przejęciem linii lotniczej zainteresowany jest także Air France-KLM. Ma to sygnalizować opuszczenie rady nadzorczej włoskiej spółki przez Jeana Spinettę, prezesa francusko-holenderskiej linii lotniczej.

Lufthansa rozważa złożenie oferty przejęcia Alitalii, twierdzi włoska prasa powołując się na źródła w kręgach finansowych. Pojawiły się także pogłoski, że przejęciem linii lotniczej zainteresowany jest także Air France-KLM. Ma to sygnalizować opuszczenie rady nadzorczej włoskiej spółki przez Jeana Spinettę, prezesa francusko-holenderskiej linii lotniczej. Pozwoli to na uniknięcie oskarżeń o konflikt interesów w przypadku ewentualnej oferty. Rząd Włoch czeka na oferty kupna akcji Alitalii do 29 stycznia.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane