Czytasz dzięki

Łukasz Czernicki głównym ekonomistą Ministerstwa Finansów

  • PAP
opublikowano: 01-04-2020, 15:32

Łukasz Czernicki został powołany na głównego ekonomistę Ministerstwa Finansów. Wcześniej pełnił funkcję szefa Zespołu Strategii w Polskim Instytucie Ekonomicznym - poinformowało w środowym komunikacie Ministerstwo Finansów.

Jak poinformował resort, Łukasz Czernicki jest doktorantem na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Społecznych na Uniwersytecie w Poczdamie. Ukończył studia makroekonomiczne na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie. Podczas studiów był asystentem naukowym w Niemieckim Instytucie Urbanistyki.

Dodano, że wcześniej Łukasz Czernicki był związany z Polskim Instytutem Ekonomicznym, gdzie od 2019 r. pełnił funkcję szefa Zespołu Strategii. W latach 2016 – 2017 był tez stałym współpracownikiem portalu ekonomicznego NBP "obserwatorfinansowy.pl". Zajmował się też doradztwem biznesowym w obszarze transformacji cyfrowych instytucji finansowych. Jest autorem analiz i raportów dotyczących zagadnień ekonomicznych i regulacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane