Lurgi Grupa daje poczucie siły

BAW
opublikowano: 14-12-2009, 00:00

Krakowska firma projektuje instalacje dla wszystkich najważniejszych koncernów rafineryjnych, petrochemicznych i chemicznych na całym świecie, i to już od 60 lat.

Historia firmy Lurgi w Polsce sięga roku 1949, kiedy to powstało Biuro Projektów Przemysłu Naftowego z siedzibą w Krakowie. Wszystkie najważniejsze instalacje w polskich rafineriach powstały w jego pracowniach i pod nadzorem jego pracowników. Trzebinia, Czechowice, Płock, Gdańsk — to kolejne punkty na mapie Polski, w których zostawili swój ślad. Potem przyszła kolej na Irak, Chorwację, Japonię. Długo można by wymieniać.

W 1996 r. państwowa firma została sprywatyzowana, tworząc wraz z wybranym inwestorem Lurgi Oel Gas Chemie spółkę akcyjną Bipronaft. Obecnie działa pod nazwą Lurgi.

W ostatnich latach firma pracowała przy międzynarodowych projektach w ramach koncernu Lurgi.

— Pełna integracja ze strukturami koncernu pozwala korzystać z narzędzi, wytycznych i standardów wypracowanych przez tę przodującą w branży inżynieryjnej firmę. Ta strategia umożliwiła zdobycie nowych zleceń na wykonanie kolejnych projektów, np. z Rosji, nawet w trudnych ostatnich miesiącach — mówi Andreas Golombek, prezes spółki Lurgi.

Dodaje, że biuro w Krakowie, tzw. competence center, wykonuje projekty rafineryjne dla instalacji na całym świecie. Pojektuje również wszystkie instalacje wodoru dla koncernu Air Liquide i dla klientów zewnętrznych.

Biuro pracowało także przy dwóch kluczowych projektach dla Grupy Lotos — instalacji do destylacji ropy naftowej o wydajności 4,5 mln t rocznie i do produkcji wodoru.

Będziemy nadal pozyskiwać kontrakty na projekty z całego świata, w czym pomaga nam wsparcie koncernu Lurgi i wykształceni, wyposażeni w najnowocześniejsze narzędzia informatyczne, doświadczeni pracownicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Lurgi Grupa daje poczucie siły