Mabion dostał duży zastrzyk pieniędzy

MAR, KZ
29-10-2010, 09:45

Spółka zgarnęła 39,7 mln zł dofinansowania na rozwój leku onkologicznego. I prowadzi rozmowy z Biotonem. O czym? Tajemnica.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) była hojna dla biotechnologicznej spółki. Przyznała jej blisko 40 mln zł wsparcia na zakończenie prac badawczych i zakup instalacji, potrzebnej do wytwarzania leku mabionCD20. Będzie stosowany w leczeniu chorób nowotworowych. Całkowita wartość projektu to 74,8 mln zł. Prezes Maciej Wieczorek zaciera ręce. Jego zdaniem, dzięki dofinansowaniu Mabion będzie mógł sam wytwarzać lek, a nie zlecać jego produkcję na zewnątrz.

Maciej Wieczorek, prezes Mabionu
Zobacz więcej

Maciej Wieczorek, prezes Mabionu

Tymczasem "Dziennik Gazeta Prawna" pisze dziś o rozmowach, jakie toczą zarządy Mabionu i Biotonu.Nie wiadomo, co jest ich przedmiotem, ale gazeta spekuluje, że może chodzić o tzw. analogi insuliny. Bioton prowadzi nad nimi badania, ale na razie bez rezultatu. Tymczasem Mabion ma zgłoszenie patentowe technologii, które mogą być stosowane w produkcji analogów.

Bioton brał udział w niedawnej ofercie prywatnej Mabionu. Kupił 3,6 proc. walorów.

Giełdowa spółka kilka miesięcy temu nawiązała współpracę z inną notowaną na NewConnect spółką biotechnologiczną - ReadGene. Na razie współpraca ta nie przyniosła jednak żadnych owoców.

W piątek tuż po otwarciu sesji na NewConnect kurs Mabionu wzrósł o 14 proc. do 17,91 zł, ale dość szybko emocje opadły i cena jest tylko symbolicznie wyższa od kursu odniesienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAR, KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mabion dostał duży zastrzyk pieniędzy