Maciej Witucki pokieruje Work Service

opublikowano: 19-11-2015, 19:44

Maciej Witucki, wieloletni prezes Orange Polska, przejmie stery w giełdowym Work Service.

Były prezes Lukas Banku, a potem wieloletni szef Orange Polska, wbrew krążącym plotkom zdecydowanie odrzucał możliwość pracy dla państwowej firmy. Dla oddziału wielkiej zagranicznej korporacji - też. 

Maciej Witucki (w środku) od stycznia będzie prezesem spółki stworzonej przez Tomaszów Hanczarka (z lewej) i Misiaka. Poznali się dawno temu we Wrocławiu, gdzie założyciele rozwijali agencję pracy tymczasowej, a nowy prezes kierował Lukas Bankiem.
Wyświetl galerię [1/2]

Wrocławski team

Maciej Witucki (w środku) od stycznia będzie prezesem spółki stworzonej przez Tomaszów Hanczarka (z lewej) i Misiaka. Poznali się dawno temu we Wrocławiu, gdzie założyciele rozwijali agencję pracy tymczasowej, a nowy prezes kierował Lukas Bankiem. Grzegorz Kawecki

- W korporacji już pracowałem i chcę spróbować czegoś nowego. Szukając nowych wyzwań, brałem pod uwagę tylko dwie opcje: pracę dla wyrośniętej polskiej firmy rodzinnej lub wyjazd za granicę – mówi Maciej Witucki.

Niewiele brakowało, a ziściłby się drugi scenariusz – menedżer był o krok od wyjazdu do Azji, ale potencjalny pracodawca wpadł w tarapaty i zmienił plany. Bez wahania zdecydował się więc na przyjęcie propozycji zostania prezesem Work Service’u. W czwartek rada nadzorcza zdecydowała, że od 1 stycznia zastąpi Tomasza Hanczarka za sterami giełdowej spółki z branży HR (ustępujący prezes i współzałożyciel przejdzie do rady nadzorczej). Firmę zna dobrze, bo od dwóch lat zasiadał w jej nadzorze.

- To przełomowy moment – staliśmy się firmą międzynarodową, wkrótce będziemy notowani na dwóch giełdach, to wymaga zmiany sposobu zarządzania. Uznaliśmy, że potrzebujemy prezesa z zewnątrz. Szykowaliśmy się dwa lata, zapraszając do rady nadzorczej znanych menedżerów, uczyliśmy się od nich, ale jednocześnie chcieliśmy poznać i sprawdzić, jak nam się razem pracuje. Jesteśmy przekonani, że Maciej Witucki idealne pasuje do firmy. To menedżer z listy top 20 w Polsce. Znamy się od lat. Wiem, że świetnie motywuje i integruje zespół, do dziś raz w roku spotyka się z ludźmi, z którymi pracował w Lukas Banku. A w naszym biznesie ludzie są kluczowi – mówi Tomasz Misiak, jeden z założycieli i szef rady nadzorczej Work Service’u.

"PB" ustalił, że Maciej Witucki porozumiał się z Francuzami i pozostaje w radzie nadzorczej Orange.

O przejściu z defensywy do ofensywy, zarobkach i powodach podjęcia wyzwania – w piątkowym „Pulsie Biznesu” i serwisie Premium.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Maciej Witucki pokieruje Work Service