Magazyn Elle w Turcji tylko dla dorosłych

aktualizacja: 24-03-2017, 12:33

Magazyn o modzie Elle został uznany przez komisję działającą przy premierze Turcji za sprośny. Uznała ona, że zawartość marcowego numeru jest „obsceniczna”.

Uznanie Elle za magazyn tylko dla dorosłych oznacza, że będzie musiał być sprzedawany w specjalnej obwolucie. Dodatkowo będzie także ostrzegać napisem na okładce, że jest niebezpieczny dla nieletnich. Nie będzie go także można reklamować.

Ograniczenia nałożono, bo niektóre artykuły i zdjęcia w marcowym numerze uznano za szkodliwe dla moralności osób poniżej 18 roku życia, tłumaczy Biuro Premiera ds. Ochrony Dzieci Przed Obscenicznymi Publikacjami. Nie podano, które dokładnie artykuły i zdjęcia spowodowały tak zdecydowane działania. 

Można spekulować, że magazyn Elle stał się ofiarą "wojny" prowadzonej przez Turcję z Niemcami w ostatnim czasie. Spór zaostrzyła odmowa zgody na manifestacje tureckie w Niemczech, których uczestnicy mieli wyrażać poparcie dla forsowanych przez prezydenta Turcji korzystnych dla niego zmian w konstytucji. 

Wydawcą magazynu Elle w Turcji jest joint venture Dogan Burda Dergi Yayincilik ve Pazarlama. Tworzy je tureckie wydawnictwo Dogan Sirketler Grubu Holding i niemieckie Burda GmBH.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Magazyn Elle w Turcji tylko dla dorosłych