Maksymiuk: Samoobrona nie żąda zmiany premiera

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
11-04-2006, 09:21

Janusz Maksymiuk zapewnił, że wchodząc do koalicji z PiS-em Samoobrona nie żąda odejścia premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Maksymiuk dodał jednak w radiowej Trójce, że zgodnie z obyczajami lepiej by było, aby szefem rządu był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Janusz Maksymiuk zapewnił, że wchodząc do koalicji z PiS-em Samoobrona nie żąda odejścia premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Maksymiuk dodał jednak w radiowej Trójce, że zgodnie z obyczajami lepiej by było, aby szefem rządu był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Samoobrony wyjaśnił, że zazwyczaj rządem kieruje szef największej partii, choć - jak zaznaczył - jego partia nie kwestionuje sposobu kierowania rządem przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

Maksymiuk oświadczył, że Samoobronie nie przeszkadza obecność w rządzie wicepremier Zyty Gilowskiej, kierującej resortem finansów. Jego zdaniem, współpraca Gilowskiej z przyszłym wicepremierem Andrzejem Lepperem ułoży się dobrze. Gość Trójki wyraził przekonanie, że szef Samoobrony zostanie wicepremierem. Janusz Maksymiuk powtórzył, że w nowym rządzie Andrzej Lepper byłby odpowiedzialny za rolnictwo. Pozostałych nazwisk kandydatów do tek ministerialnych nie chciał zdradzić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Maksymiuk: Samoobrona nie żąda zmiany premiera