Małopolskie: Słony przepis na słodki sukces

Gazela Biznesu, która jest specjalistką od… podjadania. Od ponad 20 lat dostarcza ulubione przekąski Polaków. Chipsy, chrupki, orzeszki.

1. INTERSNACK POLAND

Najbardziej dynamiczna małopolska Gazela wystartowała w 1991 r. Firma zaczynała skromnie. Od importu orzeszków z Niemiec. Ale już w 1992 r. otworzyła w Słomnikach fabrykę z pierwszą linią do produkcji słonych orzeszków pod marką Felix. 17 lat później Felix Polska stała się częścią koncernu Intersnack Group. Siedzibą grupy jest Dusseldorf, ale fabryki rozsiane są po całej Europie. W Polsce też jest ich kilka. We wspomnianych Słomnikach produkuje się i przetwarza orzechy, a w Nysie powstają m.in. chrupki i chipsy. Dwa lata temu spółka została właścicielem fabryki paluszków Terry w Dębicy i przejęła markę Aromat. Mijający rok upłynął w Intersnack Poland pod znakiem rozwoju biznesu, ale nie tylko w Polsce. Prace trwają również na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Firma postawiła też na rozwój fabryki w Słomnikach.

Wyroby Intersnack Poland sprzedawane są m.in. pod markami: Felix, Crispers i Przysnacki. Produkty firmy trafiają na stoły klientów również pod markami własnymi różnych sieci handlowych. Poza tym Intersnack Poland dostarcza półprodukty innym producentom działającym w przemyśle spożywczym.

Małopolska spółka wciąż dynamicznie się rozwija, czego najlepszym przykładem są wyniki naszego rankingu. W zeszłorocznej (trzynastej) edycji „Gazel Biznesu” Intersnack Poland uplasował się na drugim miejscu w województwie Małopolskim i na 36. w klasyfikacji ogólnokrajowej. Podczas gali towarzyszącej tegorocznemu rankingowi, przedstawiciele spółki odbiorą dyplom za pierwsze miejsce w województwie.

I jeszcze jedno. Sukces małopolskiej Gazeli nie jest okupiony nadmierną eksploatacją pracowników. Przedstawiciele spółki przekonują, że atmosfera w firmie daleka jest od „korporacyjnej sztywności”, a weekend zaczyna się w piątek o 15. MIB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Małopolskie: Słony przepis na słodki sukces